Turizm istihdam paketi açıklandı

Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, turizm sektörüne yönelik “istihdam paketi” protokolü imzaladı.

Bin 200 kişinin hem havalimanlarında hem ören yerlerinde turizme daha fazla katkı sağlayabilmek maksadıyla 6 ay süreyle eğitime tabi tutulup istihdam edilmesi planlanıyor.

Bakan Ünal ve Bakan Soylu’nun açıklamaları;

Bakan Ünal: “”Yerli turist erken rezervasyon oranı bu yılın ilk üç ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 25’lik bir artış gösterdi.

Bakan Soylu: “260 milyon lira kaynak ayrıldı.Antalya, Alanya, Trabzon, Dalaman, Milas-Bodrum, Adnan Menderes, Atatürk ve Esenboğa havalimanları ile Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müze ve ören yerlerinde yabancı dil bilen kişilerin istihdam edilmesi yoluyla ülkemize gelecek turistlere yönlendirme yapılacak. Bin 200 kişinin hem havalimanlarında hem ören yerlerinde turizme daha fazla katkı sağlayabilmek maksadıyla 6 ay süreyle eğitime tabi tutulup istihdam edilmesi planlanıyor. Bu bin 200 kişi için 14 milyon 544 bin lira kaynak ayrıldı.” dedi.

I wanted to give a little more air time to a few posts from that https://samedaypaper.org stretch that fell victim to poor timing

You may also like...

Your email will not be published. Name and Email fields are required