Batman’da çok sayıda tarihi eser ele geçirildi

Batman’ın Sason ilçesinde  İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince bir evde yapılan aramada Bizans, Ortaçağ ve Osmanlı dönemlerine ait aralarında heykel ve sikkelerin de olduğu çok sayıda tarihi eser ele geçirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, “Bizans ve Orta Çağ dönemine ait olduğu değerlendirilen 9 heykel, 2 mühür, 1 kabartma heykel, 1 hançer, 1 kemer, 2 haç, 44 kemer parçası, 10 bileklik parçası, 25 kolye ve parçaları, 67 yüzük ve parçaları, 108 eski T.C. kuruş ve liraları, 246 Osmanlı tuğralı para, 20 ok parçası, 18 çeşitli Osmanlı tuğralı para, 18 çeşitli figürlerde metal küçük paralar, 1 kabzasız hançer, 1 7,5 cm çaplı metal levha, 108 çeşitli ebatlarda farklı tip metal para, 2 ahşap takı kutusu, 932 çeşitli ebatlarda metal sikkeler, 137 küçük parçalar halinde şekilsiz metal parçalar ve 18 tarihi taş parçaları olmak üzere toplam bin 771 değişik çap ve ebatlarda tarihi eser ele geçirilmiştir.” denildi.

Edmodo is a very worthwhile collaborative application geared directly towards https://justbuyessay.com buy papers online educators and their students

You may also like...

Your email will not be published. Name and Email fields are required