Müze ve Ören Yerlerine Ücretli-Ücretsiz Giriş

Ülkemizde TC Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı müze ve ören yerlerine girişte, eğer Arkeoloji ve Sanat Tarihi öğrenci kimliğine sahipseniz,ücretsiz olarak faydalanabiliyorsunuz. Sanat Tarihi ve Arkeoloji bölümünde Yüksek Lisans ve Doktora yapanlar ise ücretsiz giriş avantajından faydalanamıyor. Eğer kimliğinizdeki yüksek lisans veya doktora öğrenci ibaresi, görevlinin gözünden kaçarsa şansınız yaver gider ve girebilirsiniz. Giremediğiniz taktirde;

1 yıl süre ile geçerli olan müze karta 30 TL’ye sahip olabilirsiniz. Öğrenci değilseniz bu fiyat 60 TL’yi buluyor. ilk müze kartınızı almanız taktirinde ise bu fiyat 10 TL ye düşüyor. Sadece bilet fiyatları ise müzenin bağlı olduğu birime göre değişiklik gösterebiliyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı yerlerde 30 TL gibi tek girişlik bilet alabiliyorsunuz.

Müze kart ile bir müzeye girdiniz ve çıktınız, sonra bir bölümü gezmeyi unuttunuz veya çıktıktan sonra farkettiniz. Müze kartınız o müze için en az 3 saat sonra aktif hale geliyor. Yani tekrar girmek için 3 saat beklemeniz gerekiyor.

 

About

You may also like...

Your email will not be published. Name and Email fields are required